Nowy koszyk 0 PLN

Technics SU-G700E-S Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny

Dostępność: Dostępny na zamówienie
9 299,00 PLN
brutto
7 560,16 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny SU-G700.

 

Wysokiej jakości technologia dźwięku w klasie referencyjnej.

Mechanizm JENO ENGINE, oparty na technologii audio klasy referencyjnej, przekazuje i przetwarza sygnały dźwiękowe w całkowicie cyfrowy sposób przy minimalnym poziomie zakłóceń od etapu wejściowego do wzmacniacza mocy. Kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia (LAPC) zapewnia doskonałe parametry zysku i fazy dla każdego rodzaju głośnika. Nowo opracowany zasilacz charakteryzujący się niskim poziomem zniekształceń zapewnia równe zasilanie poprzez tłumienie wahań częstotliwości przełączania spowodowanych przeniesieniem obciążenia.

 

Mechanizm JENO ENGINE (eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania szumów).

W celu zapewnienia bezstratnego, wiernego przekazu dużej ilości danych audio zawartej w sygnale płynącym do kolumn głośnikowych, w sekcji wzmacniacza mocy SU-G700 zastosowano w pełni cyfrowy układ wzmacniający, w tym mechanizm JENO ENGINE bazujący na koncepcji zastosowanej w referencyjnych systemach marki Technics. Model SU-G700 wyposażono w oryginalne obwody do redukcji tego typu zniekształceń, eliminujące je w całym słyszalnym paśmie akustycznym. Rozwiązując problem związany z pogorszeniem jakości dźwięku powodowany przez zniekształcenia typu jitter, występujący często podczas pracy z konwencjonalnymi wzmacniaczami cyfrowymi. Zastosowano w nim również unikatowy układ do modulacji szerokości sygnałów (PWM) o dużej precyzji, niezbędny do osiągnięcia wysokiej jakości dźwięku. Dzięki optymalizacji parametrów, takich jak szybkość kształtowania szumów, stopień i liczba kwantowania, z wykorzystaniem naszej unikatowej, fachowej wiedzy, dane zawarte w źródłach o wysokiej rozdzielczości są bezstratnie konwertowane na sygnały PWM — nawet w szerokim zakresie dynamiki. Te rozwiązania techniczne zapewniają niezwykle naturalną i szczegółową reprodukcję dźwięku, co pozwala słuchaczowi wychwycić nawet delikatne niuanse muzyczne.

 

Kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia LAPC.

Impedancja kolumn głośnikowych zmienia się przy każdej częstotliwości, dlatego wzmacniacz powinien napędzać głośniki w sposób niezależny od ich charakterystyki. Jednakże konwencjonalne wzmacniacze cyfrowe są podłączone do kolumn za pośrednictwem filtra dolnoprzepustowego w stopniu wyjściowym, co powoduje, że wpływ charakterystyki impedancji kolumn na te wzmacniacze jest jeszcze większy. Ponadto podczas gdy charakterystykę amplitudową konwencjonalnych wzmacniaczy można było poprawić ze względu na ujemne sprzężenie zwrotne, nie udawało się poprawić charakterystyki fazowej. Z tego powodu opracowaliśmy algorytm optymalizacyjny, który poprzez pomiar charakterystyki fazy — amplitudy częstotliwości wzmacniacza dla podłączonych głośników — uzyskuje się idealną odpowiedź impulsową za pomocą cyfrowego przetwarzania sygnału Ta nowa technika umożliwia spłaszczenie charakterystyki częstotliwościowej amplitudy i fazy, którego wcześniej nie można było uzyskać, jak również zapewnia wysoką jakość dźwięku o bogatym wyrazie przestrzennym.

 

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

W przypadku konwencjonalnych zasilaczach impulsowych częstotliwość pracy impulsowej zmienia się w reakcji na wahania obciążenia. Dzieki temu steruje czasem załączenia w celu ustabilizowania napięcia wyjściowego. Zmienny składnik częstotliwości pracy impulsowej ma niekorzystny wpływ na jakość dźwięku. Nowo opracowany zasilacz zmniejsza składową szumów niekorzystną dla jakości dźwięku dzięki niezmiennej częstotliwości pracy impulsowej. Ponadto drugi stopień zasilacza impulsowego jest wyposażony w liniowy regulator do stabilizacji napięcia wyjściowego. W regulatorze liniowym zastosowano wykonywane na zamówienie najwyższej klasy kondensatory elektrolityczne.

Co więcej, nasz obecny zasilacz typu rezonansowego zmniejsza poziom szumu spowodowanego przełączaniem kierunku przepływu prądu. Części używane do pochłaniania szumu, takie jak kondensatory, zostały dobrane ze szczególną starannością. Podjęto wszelkie możliwe środki w celu osiągnięcia niskiego poziomu szumu i reprodukcji czystego dźwięku.

 

Architektura cyfrowego izolowania szumów.

Wzmacniacz wykorzystuje kondycjonery z rezystorami o niemagnetycznej powłoce węglowej, jako złącza wejścia PC, które zapewniają silną ochronę przed zakłóceniami magnetycznymi, oraz wysokiej jakości kondensatory z muskowitu o doskonałych właściwościach, m.in. niskim poziomie strat dielektrycznych, wysokiej odporności na napięcia i stabilność temperatury. Reprodukcję dźwięku o wyższej czystości osiągnięto poprzez ekranowanie urządzenia od szumu zewnętrznego.

 

Konstrukcja trójdzielna.

We wzmacniaczach zintegrowanych pracuje szereg obwodów. Między innymi obsługujących mikrosygnały pochodzące z podłączonych źródeł lub też pracujących z prądem o dużym natężeniu, takich jak obwody stopnia wyjściowego i obwody zasilacza. W modelu SU-G700 zastosowano konstrukcję trójdzielną, a pomiędzy blokami obwodów zainstalowano ścianki działowe dostosowane do obsługiwanego poziomu sygnału. Pozwala to wyeliminować interferencje pomiędzy blokami obwodów i uzyskać wyrazisty dźwięk. Dzięki tej konstrukcji sztywność podstawy montażowej tłumi drgania elementów elektrycznych, co zapobiega degradacji jakości dźwięku.

 

Wysokiej jakości obwód analogowy.

Wejściowe sygnały analogowe są precyzyjnie konwertowane na cyfrowe przy użyciu przetwornika A/D 192 kHz/24-bity [Burr-Brown PCM1804 (Texas Instruments)], dzięki czemu możliwe jest zmaksymalizowanie jakości odtwarzania krystalicznie czystego dźwięku w pełni cyfrowym systemie podczas odbierania sygnału z analogowych źródeł. Do przełączania sygnału wykorzystuje się przekaźniki przełączające o wysokiej rozdzielczości.

 

Wejście PHONO o niskim poziomie szumu.

Wejście PHONO osiąga niski poziom szumu przy użyciu różnicowej konfiguracji połączenia równoległego na pierwszym stopniu (low-noise FET). Ponadto 4-poziomowa regulacja zysku umożliwia wybór najlepszego zysku odpowiednio do mocy wkładu. Umożliwia to optymalne odtwarzanie z wysokiej jakości analogowych źródeł dźwięku dostosowanych do środowiska użytkownika.

 

Wzmacniacz słuchawkowy klasy AA.

Model SU-G700 został wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy klasy AA z izolowanymi obwodami wzmacniacza wykorzystywanymi do wzmacniania napięcia i wzmacniania prądu sygnału dźwiękowego. Napięcie jest wzmacniane przez wysokiej klasy wzmacniacz operacyjny, prąd jest wzmacniany przez wzmacniacz operacyjny z możliwością dostawy wysokiego prądu, a wysokiej jakości sygnał wyjściowy PWM z mechanizmu JENO ENGINE jest konwertowany na analogowy z dużą precyzją, umożliwiając poprzez to idealne napędzanie słuchawek. Pozwala to na odtwarzanie muzyki przy niskim poziomie zniekształceń i szerokim paśmie częstotliwości bez względu na impedancję obciążenia słuchawek.

 

Obudowa aluminiowa o wysokiej sztywności.

W celu zredukowania drgań i zakłóceń, które pogarszają jakość dźwięku, podwójna metalowa podstawa montażowa o dużej sztywności składa się z wewnętrznej i zewnętrznej podstawy montażowej wykonanej z płyty stalowej.

Aby zapewnić podparcie ciężkich części i podzespołów oraz osiągnąć lepszą stabilność, wewnętrzną podstawę montażową wykonano z płyty o grubości 1,2 mm. Dolna powierzchnia obudowy jest płytą stalową o grubości 2 mm. Poprawia to tłumienie drgań i pozwala na obniżenie środka ciężkości. Płyta czołowa wykonana jest z blachy aluminiowej o grubości 7 mm, skutecznie eliminującej wpływ zakłóceń elektromagnetycznych.

 

Dane Techniczne

 

Cyfrowa technologia wiernego odwzorowania dźwięku.

Mechanizm JENO ENGINE (eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania szumów)

Kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia LAPC

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

Generator zegara zasilany z akumulatora

Podwójna metalowa rama o wysokiej sztywności

 

Technologia sygnału bezszumowego.

Architektura cyfrowego izolowania szumów

Optymalnie aktywowany system obwodów

 

Unikatowe wzornictwo Technics.

Obudowa o wysokiej sztywności

Konstrukcja trójdzielna

 

Moc wyjściowa FTC:

70 W + 70 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 8 Ohm, 20 kHz LPF)

140 W + 140 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 4 Ohm, 20 kHz LPF)

 

Czułość wejścia / Impedancja wejściowa:

LINE 200 mV / 22 kOhm, PHONO (MM) 2,5 mV / 47 kOhm

 

Pasmo przenoszenia:

LINE 5 Hz–80 kHz (-3 dB, 8 Ohm),

PHONO (MM) 20 Hz–20 kHz (RIAA DEVIATION ±1 dB, 8 Ohm),

CYFROWE 5 Hz–90 kHz (-3 dB, 8 Ohm)

 

Impedancja obciążenia: 4 - 16 Ohm

 

Złącza analogowe (wejścia): LINE x 2 (LINE1 IN, LINE2 IN/ MAIN IN), PHONO (MM) x 1

 

Złącza cyfrowe (wejścia): Cyfrowe koncentryczne x 2, cyfrowe optyczne x 2, USB-B (PC)

 

Złącza analogowe (wyjścia): PRE OUT x 1, LINE OUT x 1 (WYŁĄCZNIE ANALOGOWE)

 

Wyjście słuchawek: Tak

 

USB-DAC (USB-B): USB Audio Class 2.0, Tryb asynchroniczny

 

Obsługiwane kodeki:

DSDTak (2,8224 MHz; 5,6448 MHz; 11,2896 MHz)

PCMTak (32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8, 384 kHz / 16, 24, 32 bit)

 

Zasilanie: 220 - 240V AC, 50 / 60 Hz

 

Pobór mocy: 85 W

 

Wymiary (szer. x wys. x dł.): 430 x 148 x 428 mm

 

Masa: ok. 12,3 kg

 

Akcesoria: Pilot zdalnego sterowania, Kabel zasilający AC, Instrukcja obsługi

 

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla Technics SU-G700E-S Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny
star star star star star