Nowy koszyk 0 PLN

Technics SE-R1E-S Stereofoniczna końcówka mocy

Dostępność: Dostępny na zamówienie
64 899,00 PLN
brutto
52 763,41 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

Stereofoniczny wzmacniacz mocy SE-R1 klasy referencyjnej.

Wyznacza nowy standard dla parametrów wzmacniaczy cyfrowych, używając najnowocześniejszych komponentów i innowacyjnych technologii.

 

Silnik JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimization).

 

silnik jeno

 

Aby wyeliminować degradację dźwięku spowodowaną przez jitter, Technics stworzył oryginalny układ redukcji zakłóceń typu jitter. Układ ten składa się z generatora zegarowego w układzie kształtowania szumu w celu zmniejszenia zakłóceń jitter w zakresie niskiej częstotliwości i wysokiej precyzji przetwornika częstotliwości próbkowania do tłumienia zakłóceń jitter w zakresie wysokich częstotliwości. Dzięki temu zakłócenia jitter są w idealny sposób zredukowane w całym zakresie częstotliwości. Aby rozwiązać problem błędu konwersji dla modulacji szerokości impulsów (PWM), Technics stworzył oryginalny układ o wysokiej precyzji konwersji PWM. W oparciu o unikalne know-how układ ten optymalizuje prędkość kształtowania hałasu, stopień i ilość skalowań do pierwotnego zakresu oraz gradację PWM w celu konwersji sygnałów o wysokiej rozdzielczości do sygnałów PWM, nie powodując żadnych szkód w zakresie dynamicznym. Te nowe technologie umożliwiły cyfrowemu wzmacniaczowi Technics wierne odtwarzanie naturalnych i delikatnych niuansów muzyki.

 

GaN-FET Driver.

 

driver se-r1

 

Technics połączył dużej szybkości przetwornik FET oparty na azotku galu GaN z super niską rezystancją w stanie przewodzenia. Ponieważ MOSFET umożliwia budowę wzmacniacza dużej mocy przy użyciu pojedynczej konfiguracji push-pull, długość ścieżki dużego prądu przenoszącego sygnał została skrócona, czego skutkiem jest reprodukcja dźwięku o doskonałej liniowości, niezależnie od poziomu dźwięku.

 

LAPC (Load Adaptive Phase Calibration – funkcja adaptacyjnej kalibracji fazy).

 

lapc se-r1

 

Impedancja głośnika nie pozostaje stała, ale zmienia się w zależności od częstotliwości. Technics zmierzył charakterystyki częstotliwościowe – amplitudową i fazową wzmacniacza z podłączonymi głośnikami i opracował algorytm adaptacyjny impedancji głośnika, który dokonuje optymalizacji cyfrowego przetwarzania sygnału w celu osiągnięcia idealnej odpowiedzi impulsowej. Korekcja oparta na nowym algorytmie osiągnęła płaską charakterystykę częstotliwości zarówno amplitudy jak i fazy, co nie było możliwe w konwencjonalnych wzmacniaczach. Rezultatem tych działań jest reprodukcja dźwięku z bogatą ekspresją przestrzenną.

 

Technics Digital Link (Original Digital Signal Transmission – oryginalna transmisja sygnału cyfrowego).

 

digital link

 

Technics Digital Link wyeliminował funkcję regulacji głośności ze wzmacniacza wstępnego: przesyła informacje regulacji głośności wraz z sygnałem audio do wzmacniacza. Układ redukcji zakłóceń typu jitter wzmacniacza mocy redukuje efekt drgań podczas transmisji sygnału, a następnie dokonuje regulacji głośności tuż przed konwerterem PWM. Nowy interfejs transmisji dźwięku, Technics Digital Link, obsługuje sygnały audio do 384 kHz / 32 bitów, a także eliminuje efekty międzykanałowe poprzez transmisję sygnałów z lewego i prawego kanału oddzielnie.
Technics Digital Link zyskał idealną konfigurację wzmacniacza, który minimalizuje rozkład dokładności amplitudowej przy przekazywaniu sygnałów pomiędzy przedwzmacniaczem i wzmacniaczem mocy, co skutkuje dużą separacją i doskonałą reprodukcją słabych sygnałów.

 

Ciche i szybkie zasilanie liniowe.

 

zasilanie se-r1

 

Aby umożliwić głośnikom dokładne odtworzenie sygnałów począwszy od większych rozmiarem dla dynamicznych i potężnych dźwięków do słabych sygnałów wyrażających delikatne niuanse, wzmacniacz potrzebuje potężnego i cichego obwodu zasilania zdolnego do reagowania na ciągle zmieniające się sygnały audio bez żadnych wahań napięcia.

Obwód zasilania zwykłego wzmacniacza składa się z transformatora dużej mocy i obwodu prostownika. Po zbadaniu sposobów osiągnięcia idealnych przebiegów napięcia i prądu, Technics postanowił wykorzystać „obwód prostownika z dławikiem wejściowym” i „dyskretnie stabilizowany obwód zasilania”. Te technologie zastosowane w obwodzie zasilania sprawiają, że wzmacniacz jest w stanie napędzać głośniki z dużą mocą w każdych warunkach.

 

Generator zegara zasilany akumulatorem.

 

Technics wykorzystał obwód zegara zasilany akumulatorem, który był z powodzeniem wykorzystywany w naszych wzmacniaczach analogowych w przeszłości. W rezultacie precyzja zegara uległa poprawie, przez co dźwięk stał się bardziej określony i zyskał doskonały przestrzenny wyraz.

 

Konstrukcja dual mono.

 

konstrukcja

 

Oddziela ścieżki sygnału dla lewego i prawego kanału, całkowicie zapobiegając wzajemnym zakłóceniom, a także osiąga idealny balans masy. Zasilanie wszystkich obwodów, począwszy od uzwojenia wtórnego w głównym transformatorze, jest niezależne dla lewego i prawego kanału. Również części i komponenty są rozmieszczone oddzielnie dla lewego i prawego kanału w celu uzyskania wyróżniającego się rozdzielenia i wyrazu przestrzennego.

 

Parametry techniczne

 

Moc wyjściowa:

150 W + 150 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 8 ohm, 20 kHz LPF)

300 W + 300 W (1 kHz, T.H.D. 0.5%, 4 ohm, 20 kHz LPF)

Czułość wejścia / Impedancja wejściowa: NIEZBALANSOWANE 1.2 V / 47 kohm, ZBALANSOWANE 1.2 V / 47 kohm

Pasmo przenoszenia: 1 Hz - 90 kHz (-3 dB, 8 ohm)

THD+N: 0.05 % (1 kHz, 75 W, 8 ohm, 20 kHz LPF)

Impedancja obciążenia: A or B, Bi-wiring: 4-16 ohm, A + B: 8-16 ohm

Analogowe gniazda wejściowe: NIEZBALANSOWANE x 1, ZBALANSOWANE x 1

Cyfrowe gniazda wejściowe: Technics Digital Link x 1

Zasilanie: AC220-240 V, 50 Hz/60 Hz

Zużycie energii: 210 W

Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość): 480 x 241 x 567 mm

Waga: Około 54 kg

Akcesoria: Przewód zasilający, instrukcja obsługi

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla Technics SE-R1E-S Stereofoniczna końcówka mocy
star star star star star