Nowy koszyk 0 PLN

SL1200 GREG S Gramofon HiFi TECHNICS

 • Promocja
Dostępność: Od ręki
6 899,00 PLN
brutto
5 608,94 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Kod EAN
  5025232858712
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

 

Technics wyznacza nowy standard gramofonów z napędem bezpośrednim, wprowadzając do oferty model referencyjny nowej generacji stworzony na podstawie modelu SL-1200G

 

Połączenie tradycyjnej technologii analogowej i najnowszych technologii cyfrowych Technics

 

Wprowadzony na rynek w roku 2016 gramofon SL-1200G, który stworzono z zaprojektowanych od nowa części, łączy tradycyjną technologię analogową z zaawansowaną technologią cyfrową. Jego wyjątkowo wysoka jakość wręcz wstrząsnęła rynkiem hi-fi i ustanowiła nowy standard wśród gramofonów z napędem bezpośrednim. Części z modelu SL-1200G zostały zaprojektowane na nowo i zastosowane w modelu SL-1200GR, mowa tu m.in. o bezrdzeniowym silniku z napędem bezpośrednim i precyzyjnym mechanizmie sterowania silnikiem, który eliminuje zębatkowanie wynikające z nierówności obrotów, a także talerzu o dużej sztywności i niskim poziomie drgań oraz niezwykle czułym ramieniu. Dzięki temu, działanie gramofonu wyraźnie przewyższa standardy spotykane zazwyczaj w klasie tego modelu. Gwarantuje to, że entuzjaści audio korzystający z gramofonu SL-1200GR mogą cieszyć się muzyką w bogatym, pełnym brzmieniu, jakie zapewniają tylko płyty analogowe.

 

Bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego o stałej prędkości obrotów

 

Kiedy w 1970 Technics wprowadził na rynek pierwsze gramofony z napędem bezpośrednim, rozwiązanie to odniosło wielki sukces rynkowy. W odróżnieniu od gramofonów z napędem paskowym oraz innych rozwiązań układy z napędem bezpośrednim zapewniają równomierne obroty silnika przy niskiej prędkości. To rozwiązanie zapewnia szereg zalet, takich jak niemal całkowity brak pogorszenia stosunku sygnału do szumu w wyniku drgań silnika i mechanizmów hamowania, oraz wysoką niezawodność połączoną z wieloletnią trwałością ze względu na brak konieczności wymiany części.

W 2016 roku marka Technics wprowadziła na rynek bezrdzeniowy płaski silnik napędu bezpośredniego z podwójnym wirnikiem, w którym magnesy silnika zostały umieszczone po obu stronach. Eliminowało to nieregularność obrotów silnika (tzw. „zębatkowanie”), będącą problemem spotykanym w gramofonach z napędem bezpośrednim. Silnik ten został dostosowany do modelu SL-1200G, który ponownie wywołał silną reakcję na rynku hi-fi. Model SL-1200GR oparty jest na tej samej filozofii projektowania dzięki zastosowaniu opracowanego na nowo jednowirnikowego, płaskiego bezrdzeniowego silnika napędu talerza, co umożliwiło wyeliminowanie efektu zębatkowania.

 

 

Wysoka precyzja sterowania silnikiem o doskonałych warunkach rotacji

 

Układ sterowania obrotami kontroluje i koryguje precyzję silnika oraz wykorzystuje najnowszą technologię sterowania używaną w napędach Blu-ray. Jest to takie samo rozwiązanie, jakie zastosowano w modelu SL-1200G. Sinusoidy w pamięci ROM są wykorzystywane do przebiegów sterowania przy stałej szybkości, przez co osiąga się bardziej równe i stabilne obroty w porównaniu do prostej fali sinusoidalnej z zewnętrznej cewki, mającej zastosowanie w konwencjonalnym gramofonie SL-1200MK5. Ponadto w celu zagwarantowania maksymalnych parametrów nowo opracowanego silnika gramofonów SL-1200GR udoskonalono obwody elektryczne. Początkowy moment obrotowy wynosi 2,2 kg x cm przy jednym wirniku. Uzyskano tę samą charakterystykę narastania prędkości co w modelu SL-1200G wynoszącą 0,7 sek. na 33 1/3 obr./min.

 

 

Sztywność i charakterystyka tłumienia drgań

 

Dzięki zastosowaniu konstrukcji dwuwarstwowej z wytłumiającą gumą zastosowaną na całej tylnej powierzchni odlewu aluminiowego talerz osiąga wysoką sztywność i charakterystykę tłumienia drgań. Eliminuje to niepożądany rezonans, który w innych przypadkach jest przekazywany na płytę — pozwoliło to uzyskać wyrazisty dźwięk.

Aby zwiększyć masę bierną i zminimalizować drgania przeprowadzono symulację, która umożliwiała określenie optymalnego kształtu odlanej aluminiowej części talerza. Talerz modelu SL-1200GR, ważący 2,5 kg (wraz z matą gumową), jest o 0,8 kg cięższy od talerza zastosowanego w jego poprzedniku — modelu SL-1200MK5.Dodatkowo spód talerza wyposażony jest w żeberka usztywniające. Zwiększenie powierzchni kontaktu z gumą tłumiącą pozwala na uzyskanie charakterystyki tłumienia przekraczającej dwukrotnie parametry SL-1200MK5.

 

 

 

 

 

Ramię o wysokiej czułości początkowej

 

Ramię gramofonu śledzi obroty płyty i umożliwia jej odczyt z wysoką precyzją. Ramię zastosowane przez markę Technics to tradycyjne ramię w kształcie litery S ze statycznym wyważeniem wykonane z zastosowaniem aluminiowej rurki charakteryzującej się znakomitą lekkością i sztywnością. Przy konstrukcji z zawieszeniem kardanowym część łożyskowa ramienia zawiera obudowę uzyskaną w procesie cięcia, w której zastosowano łożyska o wysokiej precyzji, takie jak w modelu SL-1200G. Czułość przy ruchu początkowym wynoszącą 5 mg lub mniej osiągnięto dzięki ręcznemu montażowi i regulacjom dokonywanym przez wykwalifikowanych japońskich rzemieślników. Umożliwia to dokładne śledzenie rowków wytłoczonych w płycie.

Ponadto wraz z produktem dostarczony jest jeden rodzaj obciążnika pomocniczego, a wkładkę można wymienić na wiele innych wkładek w celu odpowiedniego dopasowania do gatunku muzycznego lub atmosfery. (Możliwy do zastosowania zakres ciężarów wkładki przy wykorzystaniu dodatkowego obciążnika: 10–16,4 g(wraz z dołączonym uchwytem wkładki))

 

 

Wysokiej jakości złącza zapewniające znakomity wygląd i wrażenia słuchowe

 

Gramofon wyposażono w pozłacane złącza phono do kabli odpinanych, dzięki czemu można wybierać spośród wielu różnych kabli. Ponadto zastosowanie konstrukcji ekranującej wewnątrz obudowy zmniejsza wpływ zakłóceń zewnętrznych.

 

 

Korpus o wysokiej sztywności i specjalna guma silikonowa gwarantująca zarówno dobre tłumienie, jak i izolację od różnych drgań

 

Model SL-1200GR gwarantuje wysoką sztywność dzięki zastosowaniu dwuwarstwowej konstrukcji korpusu z trwale połączoną konstrukcją BMC i obudowę w postaci aluminiowego odlewu. W izolatorach wspierających obudowę – podobnie jak w modelu SL-1200G – zastosowano specjalną gumę silikonową, która gwarantuje zarówno wysoką jakość tłumienia, jak i niezawodność w długim okresie użytkowania. Drgania w kierunku poziomym są pochłaniane przez wzmocnienia wykonane z cylindrycznych rurek z polimerów mikrokomórkowych. W przejętych z modelu SL-1200G rozwiązań technicznych dokonano modyfikacji izolatorów w celu dopasowania ich do specyfiki modelu SL-1200GR.

Ponadto część montażowa izolatorów jest wyposażona w pionowy mechanizm regulacji za pomocą śrub. Eliminuje to grzechotanie, który występuje, gdy gramofon jest zamontowany w stojaku lub podobnym urządzeniu, i zapobiega niepożądanym drganiom. Dodatkowo dokładne poziome ustawienie talerza i powierzchni płyty zmniejsza nierówności obrotów wynikające z ułożenia pod kątem, co umożliwia bardziej stabilne odtwarzanie utworów z płyt.

 

 

Dane techniczne:

 

Kolor

srebrny

 

Typ

Gramofon obsługiwany ręcznie z napędem bezpośrednim

Prędkości obrotowe

33 1/3, 45 i 78 obr./min

Zakres regulacji

±8 %, ±16 %

Początkowy moment obrotowy

2,2 kg-cm

Charakterystyka narastania prędkości

0,7 sek. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min

Kołysanie i drżenie

0,025 % W.R.M.S.

Poziom hałasu

78 dB (IEC 98A ważone)

Talerz gramofonu

Odlew aluminiowy

Średnica: 332 mm

Masa: ok. 2,5 kg (w tym mata gumowa)

 

Ramię:

 

Typ

Uniwersalna równowaga statyczna

Długość skuteczna

230 mm

Przewieszenie

15 mm

Błąd kąta śledzenia

W granicach 2° 32' (na zewnętrznym rowku płyty 30 cm)

W granicach 0° 32' (na wewnętrznym rowku płyty 30 cm)

Kąt przesunięcia

22°

Zakres regulacji wysokości ramienia

0 - 6 mm

Zakres regulacji wysokości ramienia

0 - 4 g (odczyt bezpośredni)

Ciężar uchwytu do wkładki

ok. 7,6 g

Możliwy do zastosowania zakres ciężarów wkładki

(bez dodatkowego obciążnika)

5,6 - 12,0 g

14,3 - 20,7 g (w tym uchwyt wkładki)

(z dodatkowym obciążnikiem)

10,0 - 16,4 g

18,7 - 25,1 g (w tym uchwyt wkładki)

Wymiar montażu wkładki

Rozstaw JIS 12,7 mm (1/2 cala)

Gniazdo uchwytu wkładki

1,2 mmᵠ złącze z 4 stykami

Gniazda:

 

Wyjście audio

PHONO (Pin Jack) x 1

TERMINAL UZIEMIENIA x 1

 

Informacje ogólne:

Zasilanie

AC 110 - 240 V, 50 / 60 Hz

Pobór mocy

11 W

ok. 0,2 W (tryb czuwania)

Wymiary (szer. x wys. x dł.)

453 x 173 x 372 mm

Masa

ok. 11,5 kg

 

Akcesoria

Gramofon, mata gramofonowa, osłona przeciwkurzowa, adapter do płyt EP, obciążnik równoważący, obciążnik pomocniczy, uchwyt wkładki, miernik przewieszany, zestaw śrub do wkładki, kabel PHONO, przewód uziemiający PHONO, przewód zasilający AC, instrukcja obsługi

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Kod EAN
  5025232858712

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla SL1200 GREG S Gramofon HiFi TECHNICS
star star star star star