Nowy koszyk 0 PLN

SL-1210mk7EG Gramofon HiFi TECHNICS

 • Nowość
 • Rekomendacja sprzedawcy
Dostępność: Dostępny na zamówienie
4 181,00 PLN
brutto
3 399,19 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

SL-1210MK7 Gramofon z napędem bezpośrednim

 

 • Bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego osiągający stabilne obroty

 

System napędu bezpośredniego wykorzystuje wolnoobrotowy silnik do bezpośredniego napędzania talerza. System ten ma szereg zalet. Oferuje wysokie parametry, takie jak dokładność obrotów i duży moment obrotowy, nie wymagając wymiany części i utrzymując wysoką niezawodność przez długi czas. Z drugiej strony systemy napędu bezpośredniego miały tendencję do wytwarzania nieregularności obrotów silnika zwanych zębatkowaniem. Dla modelu SL-1210MK7 opracowano nowy silnik bezrdzeniowy z napędem bezpośrednim. Silnik ten wykorzystuje stojan bezrdzeniowy. Usunięcie (żelaznego) rdzenia ze stojana wyeliminowało główną przyczynę zębatkowania. Ponadto siłę magnetyczną magnesów wirnika udoskonalono, osiągając najwyższy możliwy poziom, a różnice między stojanem bezrdzeniowym a magnesami wirnika zoptymalizowano, dzięki czemu udało się osiągnąć duży moment obrotowy, dorównujący temu, jakim dysponuje model SL-1210MK5. Silnik ten zapewnia płynność obrotów i duży moment obrotowy, dokładnie i wiernie odtwarzając dźwięk zapisany w rowkach na płycie analogowej.

 

 • Regulacja momentu obrotowego / prędkości hamowania

 

Zastosowanie najnowszej cyfrowej technologii sterowania silnikiem, opartej na doświadczeniach wynikających z tworzenia płyt Blu-ray, w celu zwiększenia zakresu regulacji dzięki możliwości osobnej regulacji momentu obrotowego i prędkości hamowania w czterech krokach.

 

 • Funkcja regulacji wysokości dźwięku

 

Funkcja regulacji wysokości dźwięku zapewnia precyzyjną regulację prędkości obrotowej w zakresie ±8% / ±16%. Jest to możliwe dzięki cyfrowemu sterowaniu, począwszy od wykrywania położenia suwaka aż po sterowanie obrotami silnika, co pozwala wyeliminować zbędną konwersję DA. Znacznie poprawia to parametry śledzenia, pozwalając uzyskać dokładną i stabilną regulację wysokości dźwięku.

 

 • Funkcja odtwarzania wstecz

 

Funkcja odtwarzania wstecz, oferująca nowe możliwości w zakresie kreatywnych występów, pojawia się po raz pierwszy w gramofonach serii SL-1210.

Oprócz 33 1/3 obr./min i 45 obr./min, obsługiwana jest również prędkość obrotowa 78 obr./min.

* Regulacją momentu obrotowego / prędkości hamowania, przełączaniem prędkości obrotowej i odtwarzaniem wstecz można również sterować za pomocą przełączników na jednostce głównej.

 

 • Ramię gramofonu o wysokiej czułości

 

Ramię, które od wielu lat wiedzie prym wśród DJ-ów, odziedziczyło wysoce niezawodny, uniwersalny kształt litery S z wyważeniem statycznym. Dzięki łożyskom o wysokiej precyzji osiąga wyższą czułość początkowego ruchu niż miało to miejsce w modelu SL-1210MK6. Umożliwia to dokładne śledzenie rowka na płycie, aby zapewniając doskonałe parametry śledzenia przy minimalnym podskakiwaniu igły, nawet w trudnych warunkach, takich jak skreczowanie.

 

 • Podświetlenie igły o dużej jasności oraz biała dioda LED odznaczająca się długą żywotnością

 

Podświetlenie igły ma nową strukturę typu „push”, zapewniającą intuicyjność obsługi, wykorzystując jako źródło światła białą diodę LED o dużej jasności i długiej żywotności. Obszar podświetlenia i jego intensywność dobrano tak, by zapewnić lepszą widoczność końcówki igły, nawet w ciemnym otoczeniu.

 

 • Podstawa o wysokiej sztywności oraz izolator charakteryzujący się wysokim stopniem tłumienia

 

Podstawa – element niezbędny z punktu widzenia redukcji drgań zewnętrznych – odziedziczyła technologię udoskonalania jakości dźwięku, której rozwój stał się możliwy dzięki opracowaniu wysokiej klasy gramofonów. Odlewane z aluminium podstawa jest sztywno połączona ze specjalnym materiałem składającym się z tworzywa ABS zmieszanego z włóknem szklanym, co umożliwiło uzyskanie dwuwarstwowej struktury. Połączenie tego wyjątkowego materiału o dużej sztywności i metalowej podstawy zwiększyło sztywność konstrukcji i tłumienie drgań, tworząc solidną obudowę zapewniającą piękne odtwarzanie dźwięku. Izolator gumowo-sprężynowy zapewnia optymalną charakterystykę częstotliwościową. Nie tylko gwarantuje to wysoką jakość dźwięku i doskonałą odporność na sprzężenia akustyczne, lecz również skutecznie eliminuje drgania zewnętrzne w warunkach odtwarzania z wysokim poziomem dźwięku.

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Sekcja gramofonu

 

Typ: Gramofon z napędem bezpośrednim

 

Prędkości obrotowe: 33 1/3 i 45 obr./min (z przełącznikiem 78 obr./min)

 

Początkowy moment obrotowy: 0,18 N·m/1,8 kg?cm

 

Charakterystyka narastania prędkości: 0,7 sek. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min

 

Kołysanie i drżenie: 0,025% W.R.M.S.

 

Talerz gramofonu: odlew aluminiowy, średnica: 332. Masa: Około 1,8 kg (w tym slipmata islipsheet)

 

 • Sekcja ramienia

 

Typ: Uniwersalna równowaga statyczna

 

Długość efektywna: 230 mm

 

Przewieszenie: 15 mm

 

Błąd kąta śledzenia: W granicach 2°32’ (w zewnętrznym rowku płyty 30 cm). W granicach 0°32’ (w wewnętrznym rowku płyty 30 cm)

 

Kąt przesunięcia: 22°

 

Zakres regulacji wysokości ramienia: 0 - 6 mm

 

Zakres regulacji nacisku igły: 0 – 4 g (odczyt bezpośredni)

 

Masa uchwytu do wkładki: Ok. 7,6 g

 

Zakres mas zgodnych wkładek (bez dodatkowego obciążnika): 5,6 – 12,0 g ; 14,3 – 20,7 g (w tym uchwyt wkładki)

 

Gniazdo przewodów uchwytu wkładki: Złącze z 4 stykami ?1,2 mm

 

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla SL-1210mk7EG Gramofon HiFi TECHNICS
star star star star star