Nowy koszyk 0 PLN

Audion Silver Night Special Edition 300B 8W

Dostępność: Dostępny na zamówienie
23 373,00 PLN
brutto
19 002,44 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

SILVER NIGHT 300B SPECIAL EDITION to nowy wzmacniacz mocy. Wewnętrznie znany jako Silver Night IV, co nie jest do końca poprawne, ponieważ jest to szóste wcielenie tego legendarnego wzmacniacza.

Silver Night Special Edition, wyposażony w takie same, aluminiowe obudowy o militarnej jakości, otrzymuje nowy, czystszy wygląd, z elementami podkreślającymi, zaprojektowanymi przez znanego projektanta Marko Schregardusa.

 

Nowa konstrukcja posiada pokrywę transformatora bez górnej plakietki a nazwa i oznaczenie modelu jest wygrawerowaną z przodu.

Nowa lustrzana płyta górna jest bez wkrętów, które posiadały stare panele, oraz nowy element zaokrąglający, który podkreśla i akcentuje osadzone lampy, nadając organiczny charakter, jakby lampy „wyrastały” ze wzmacniacza. Również panel przedni został zmieniony. Panel przedni i górna obudowa są w kolorze szampańsko-złotym, z przeprojektowanym pokrętłem, zaprojektowanym tak, aby poprawić ogólny wygląd i być łatwiejszym w dotyku. W poprzednich modelach tylko logo zostało wygrawerowane na przednim panelu, teraz zauwazymy tam tez nazwę marki. Zauważalne też są również bardziej gładkie linie na przednim panelu i górnych płytach oraz płynne przejście z polerowanej lustrzanej płyty górnej na obudowę transformatora.

Aluminiowa górna obudowa mieści nowo zaprojektowany transformator sieciowy i zasilacz HT, oddzielający AC prąd zasilania od DC w głównym korpusie.

 

Wewnętrzny projekt i funkcje

W środku wprowadzono wiele zmian w stosunku do serii Anniversary.

 

Zauważalne są duże 3-watowe oporniki ognioodporne oraz technologia „Air Wiring®”. Utrzymując porządek i płynność okablowania na różnych poziomach utrzymujemy szum i zakłucenia na absolutnie niskim poziomie. Na przykład nasze przewodyzasilania lamp biegną bardzo blisko obudowy, podczas gdy przewody HT i przewody sygnałowe biegną swobodnie w powietrzu, a jeśli muszą się krzyżować, to pod kątem 90 stopni do siebie. Solidne srebrne przewody sygnałowe tego wzmacniacza biegną wewnątrz rurki teflonowej.

Sygnał prowadzony jest za pomocą przewodników z czystego srebra, scieżka audio wykorzystuje też potencjometr ALPS Blue Velvet.

 

Terminale głosnikowe.

Wykorzystywane są sprawdzone terminale WBT. Odkryliśmy, że dają one znacznie lepszą sygnaturę dźwiękową i poprawiają zarówno górny, jak i dolny zakres pasma.

 

Niestandardowe transformatory wyjściowe audio.

Idąc o krok dalej w procecie projektowania transformatorów pecjalne do edycji Silver Night, wpadliśmy na pomysł, jak poprawić nasze już bardzo dobre transformatory wyjściowe. Są one wytwarzane bezposrednio przez nas, przy użyciu miedzianego przewodu o bardzo wysokiej czystości, stali krzemowej klasy M6 i nieco innego wewnętrznego podłoża dielektrycznego, co zapewnia niezwykle dużą szerokość pasma (zwykle <10 Hz do> 30 kHz). Normalne transformatory są zaprojektowane dla 20Hz - 20KHz. Wszystkie nasze transformatory wyjściowe są zbudowane i przetestowane pod kątem bardzo wysokich standardów. Są nawet testowane wysokim napięciem do 5KV.  „Red Power Tubes®” to główne przewody zasilające z litego srebra. Nowe transformatory zostały zaprojektowane specjalnie dla lamp 300B. Wiedząc, gdzie leżą mocne i słabe strony tych lamp, udało nam się dopasować transformator wyjściowy dla pełnej kontroli.

 

Jak to brzmi.

Cóż, przede wszystkim przy pierwszym włączeniu, charkter 300B wydaje sie byc jasny i lekki jednak w ciągu 15 minut lub mniej, gdy lampy się rozgrzewają, dzwieki rozkwitają. Bas jest naprawdę wyjątkowo dobrze zdefiniowany i szczegółowy, czerń w muzycznych fragmentach naprawdę jest czarna, a nie atramentową szarością, którą dają niektóre systemy. Średnica jest wyraźna i wysunięta do przodu, wysokie rejestry czyste.

 

Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk jest wyraźny, szczegółowy i kontrolowany bez zmęczenia. Wygląd nowego wzmacniacza jest subtelny, a szczegóły i detale wykończenia są wyrafinowane. Wzmacniacz daje około 9,5 W mocy wyjściowej czystej klasy A, ale będąc konserwatywnym, mówimy tylko o 8 W, ponieważ jest to najniższa moc, jaką daje w krajach, które mają zasilanie sieciowe tylko 100 V.  

Wzmacniacz jest idealnie dopasowany do głośników o wydajności ponad 89 db, ale potrafi również skutecznie wysterować głośniki o nieco niższej sprawności dla umiarkowanego poziomu dźwięku (spl) w małym lub średnim pomieszczeniu odsłuchowym o powierzchni <30 m2.

Silver Night Special Edition jest naprawdę łatwym wzmacniaczem. Lampy JJ 300B mają żywotność ponad 2000 godzin, jak twierdzą producenci, ale odkryliśmy, że mają one znacznie większą trwałość (5000 godzin i więcej) nasze mniejsze NOS'y to Rosyjskie lampy 6H23N a ich żywotność przekracza 10000 godzin i więcej.

 

 

WERSJE SPECJALNE SA RÓWNIEŻ DOSTĘPNE DLA WZMACNIACZY ZINTEGROWANYCH I PRZEDWZMACNIACZY LINE/MM

 

Specyfikacje:

Moc: 2 x 8 W Klasa A przy 240V AC

Obciążenie: 8 ohm Nominalna

Zniekształcenie @ 1 W: <0.1% No Feedback

Odpowiedź częstotliwościowa: <8 – 35 KHz ±3 db

Czułość: Zmienna> 200mV

Odstęp od szumów przy pełnej mocy: < (CCIR) – 88 db

Pobór mocy: 158 W

Lampy: 2 x 300B, 2 x 6H23N

Waga: 14 kg

Gwarancja: 2 lata. Lampy 6 miesięcy.

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla Audion Silver Night Special Edition 300B 8W
star star star star star