Nowy koszyk 0 PLN

RESOLUME Arena 7 Download 1

 • Rekomendacja sprzedawcy
Dostępność: Od ręki
4 064,00 PLN
brutto
3 304,07 PLN
netto
W magazynie: brak towaru
Podaj ilość
Ilość musi zawierać się w przedziale 0 - 0
szt.
 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Opinie

Opis towaru

Wersja Resolume Arena jest serwerem mediów.

Posiada wszystkie cechy oprogramowania Resolume Avenue oraz dodatkowo: Mapping Video, kontrolę przez DMX oraz odtwarzanie SMPTE co sprawi iż z powodzeniem może być wykorzystana na dużych scenach.

 

Wydajny kodek

Z kodekiem DXV 3 możesz łączyć więcej warstw wideo i w większej rozdzielczości niż z innymi kodekami. Jak? Dzięki temu, że najcięższa praca jest wykonywana przez komponent najlepiej do tego przystosowany: kartę graficzną.

 

Łatwość użytkowania

DXV ma tylko kilka ustawień ukierunkowanych na maksymalną wydajność przy minimalnej utracie jakości. Pozwól kodekowi myśleć za ciebie, żebyś ty mógł zająć się miksowaniem.

 

Kanał Alfa

Kodek DXV może także przechowywać kanał alfa. Jest to podstawa zachowania przejrzystości w złożonych kompozycjach wideo.

 

Pluginy Adobe DXV

Stworzyliśmy zbiór pluginów do eksportu do Adobe DXV i importu z niego, umożliwiając renderowanie kodekiem DXV w Adobe Premiere Pro, Media Encoder i After Effects.

 

Konwersja na DXV z Alley 2.0

 Resolume Alley to super szybki odtwarzacz wideo i wideo konwerter. Odtwarza wszystkie pliki multimedialne, w tym pliki DXV, prosto z eksploratora plików. Konwertuj swoje pliki wideo do DXV za pomocą kilku kliknięć.

 

QuickTime

Kodek DXV to wieloplatformowy kodek QuickTime. Każda aplikacja współpracująca z QuickTime na Mac lub PC może renderować pliki wideo do DXV.

 

Pobierz

Kodek DXV jest darmowy i znajduje się w plikach instalacyjnych ARENA, Avenue i Alley . Zapoznaj się z tym artykułem o DXV, aby dowiedzieć się jak renderować pliki kodekiem DXV.

 

 

Co nowego w Resolume 7?

COFNIJ

Teraz masz anioła stróża czuwającego nad tobą. Popełniłeś błąd? Po prostu kliknij cofnij żeby powrócić do poprzedniego stanu. Przypadkiem usunąłeś paczkę zamiast zmienić jej nazwę? Naciśnij CTRL + Z i wszystkie twoje klipy wrócą. Uff!

Cofnij to także świetne narzędzie do projektowania. Możesz swobodnie eksperymentować z wyglądem klipów, stosować efekty czy zmieniać kolory, a jeśli nie spodoba ci się rezultat, zawsze możesz wrócić dzięki funkcji cofnij.

 

 

Opcja klucza sprzętowego na USB

Z kluczem sprzętowym Resolume na USB zyskujesz bardzo wygodny sposób zarządzania swoimi licencjami Resolume Avenue 7 i Arena 7.

Zarejestruj swój klucz raz, a następnie możesz podpiąć go do dowolnego komputera, uruchomić Resolume i już będzie zarejestrowany. Klucz nie wymaga weryfikacji online po zarejestrowaniu, więc świetnie sprawdzi się w przypadku komputerów bez dostępu do internetu.

Pipeta kolorów

Wybierz kolor z dowolnego miejsca na ekranie i zastosuj go w swojej kompozycji.

 

Wiele urządzeń MIDI

Co jest lepsze niż APC40? Dwa APC40!

Podłączenie wielu urządzeń MIDI zawsze było możliwe, ale ich sygnały MIDI mieszały się. Resolume potrafi teraz rozróżniać sygnały MIDI pochodzące z różnych urządzeń, dzięki czemu ich współpraca przebiega bajecznie.

 

Poprawione odtwarzanie losowe

Odtwarzanie losowe zawsze było nieco zbyt...cóż...losowe. Teraz masz dużo większą kontrolę nad losowym odtwarzaniem. Ty ustalasz jak często będzie przeskakiwało do nowej pozycji losowej i jak długie przeskoki może wykonywać.

 

Animacja palety kolorów

Różowy Zielony Różowy Zielony Różowy Zielony Różowy Zielony

Animuj swoje ulubione kolory w palecie kolorów.

 

Pętle autopilota

Możesz teraz ustalić ile razy klip ma się zapętlić zanim przejdzie do następnego.

 

MetaBalls, Sine Wave, Spiral

Mówi się, że lepiej jest kupować produkty lokalne. Zatem rozpoczęliśmy współpracę z artystą pochodzącym z Hagi, Darienem Brito, aby stworzyć kilka zróżnicowanych generatorów, żeby dać ci jeszcze większe możliwości tworzenia różnorodnych efektów wizualnych w Resolume.

 Darmowe aktualizacje przez 12 miesięcy

Zaczynając od wersji 7, przy zakupie licencji Resolume otrzymujesz darmowe aktualizacje przez 12 miesięcy. Po tym okresie możesz odnowić licencję, aby znów uzyskać dostęp do aktualizacji. Nie jest to subskrypcja. Twoja ostatnia poprawna licencją będzie nadal działać. Przeczytaj post na naszym blogu, aby dowiedzieć się dlaczego to robimy. Zapoznaj się z tym artykułem pomocniczym, aby dowiedzieć się szczegółów.

 

Przejdźmy do szczegółów technicznych

„Pod maską” zastosowaliśmy sporo zmian, aby Resolume działał szybciej, efektywniej i stabilniej.

 

Poprawiony manager mediów

Ponowne łączenie klipów w managerze mediów jest uproszczone, aby przebiegało szybciej i stabilniej.

 

Pluginy FFGL 2.0

Standard pluginu FFGL zaktualizowano do wersji 2.0. Pluginy mogą teraz odbierać dane wejściowe Audio FFT do tworzenia wizualizacji audio. Parametry mogą mieć postać licznika lub listy rozwijanej. Zakresy parametrów można zmieniać, nie są one zawsze zero-jedynkowe. Dokumentacja i przykłady zostały także poprawione w repozytorium GitHub.Przykłady

FFGL 2.0 wymaga OpenGL 4.1, więc pluginy, które działały w wersji 6 nie będą działały w wersji 7, będą one musiały być zaktualizowane przez ich twórców.

 

Natywny odtwarzacz ProRes

Resolume może teraz odtwarzać filmy ProRes zarówno na macOS i Windows. Alley 2.1.0 ma funkcję konwersji ProRes do DXV.

 

 Miksowanie wideo na żywo

Resolume daje ci kontrolę. Możesz odtwarzać wideo kiedy chcesz i jak chcesz. Do przodu, do tyłu, skreczuj, dostosuj tempo do bitu. Miksuj i dobieraj efekty wizualne szybko i łatwo, potraktuj Resolume jak instrument.

 

Intuicyjny interfejs

Niezależnie od tego jaki masz styl, Resolume oferuje ci przystępny interfejs. Wykorzystuj kilka lub wiele filmów i efektów, cokolwiek zechcesz. Ogranicza cię jedynie moc komputera i twoja wyobraźnia.

 

Z lokalnego klubu na wielką scenę

Możesz grać na dowolnej liczbie ekranów. Od prostego ekranu za konsoletą w lokalnym klubie po główną scenę na festiwalu Ultra. Jeśli tylko twój komputer rozpoznaje urządzenie jako wyjściowe, Resolume pozwoli ci go użyć.

 

Odtwarzanie treści audiowizualnych

Resolume odtwarza zarówno pliki audio jak i wideo. Animuj piksele i zarzucaj bitami, połącz dowolny plik wideo z dowolnym plikiem audio.

 

Efekty audiowizualne

Resolume posiada zarówno efekty audio jak i wideo. Możesz ich używać osobno lub połączyć je, aby stworzyć nowe i ekscytujące efekty audiowizualne.

 

Analiza audio

Spraw, by klipy i efekty tańczyły jak im zagrasz. Resolume potrafi analizować dźwięk, aby dowolny parametr poruszał się w rytm muzyki.

 

Mapowanie projekcji z Areną

Wyświetlaj filmy na dowolnej powierzchni: złożonych strukturach geometrycznych lub całych budynkach. Resolume wykona za ciebie całą ciężką robotę, podczas gdy ty możesz skupić się na tym co ważne: kreatywności.

 

Łączenie projektorów z Areną

Dzięki łączeniu krawędzi możesz wyświetlać jeden piękny, szeroki obraz za pomocą dwóch lub kilku projektorów. Możliwe jest nawet zawinięcie obrazu dla uzyskania efektu 360 stopni.

 

Wyświetlanie na samochodach, budynkach lub dyniach

Z Areną możesz podjąć się mapowania projektu dowolnej wielkości. Od wyświetlania na kabinie DJ, po samochody, budynki oraz mapowanie LED na gigantycznych scenach, jak na festiwalu Ultra.

 

Niech zaLEDzieje się światłość

Porzuć ekran i pokoloruj też światła! Z Areną możesz przesyłać kolory do urządzeń oświetleniowych DMX i światła będą zsynchronizowane z efektami wizualnymi.

 

Efekty i kompozycje na żywo

Dostosuj skalę i położenie klipów do swoich potrzeb. Wykorzystaj efekty, aby diametralnie zmienić wygląd filmu. Wszytko jest obliczane przez kartę graficzną, dając ci najszybszą wydajność i najlepszą jakość obrazu.

 

Renderowanie w czasie rzeczywistym

Korzystaj z efektów, mieszaj, miksuj, tnij i edytuj, wszystko dzieje się natychmiast.

 

Pluginy audio i wideo

Wszystkie efekty wizualne w Resolume są pluginami, zatem możesz łatwo dodawać kolejne efekty, pobierając pluginy zewnętrznych twórców. Możesz nawet stworzyć własne, korzystając z OpenGL. Jeśli chodzi o audio, możesz korzystać z pluginów VST, aby odtwarzać swoje ulubione efekty.

 

Integracja z innymi aplikacjami

Z programem Syphon na Mac lub Spout na Windows możesz na żywo udostępniać efekty wizualne pomiędzy Resolume a innymi aplikacjami pracującymi na jednym komputerze. Możesz nawet stworzyć swoje własne aplikacje współpracujące z Resolume.

 

Ręce do pracy

Uwolnij się od myszki. Korzystaj z ulubionego kontrolera MIDI lub użyj iPhone`a przez OSC.

 

Sterowanie z konsolety świateł

Możesz sterować Areną z poziomu konsolety świateł za pomocą DMX. W ten sposób możesz obsługiwać światła i wideo jednym suwakiem.

 

Urządzenia przechwytujące

Dzięki obsłudze kart przechwytujących Blackmagic, AJA i DataPath, możesz pracować z niemal dowolnym źródłem wideo.

 

Wideo po sieci

Dzięki NewTek NDI® możesz wysyłać i odbierać wideo pomiędzy komputerami połączonymi w sieć. Możesz wybrać dowolną rozdzielczość, z kanałem alfa, w wysokiej jakości i z niskim opóźnieniem.

 

Wymagania systemowe

- Windows 7 SP 1 lub nowszy, 64 bit

- Karta graficzna AMD lub NVIDIA z 256MB VRAM

- 4 GB RAM

- OS X 10.9 lub nowszy

- Karta graficzna AMD, NVIDIA lub Iris Pro. 256 MB VRAM

- 4 GB RAM

Zalecana konfiguracja

- Windows 10 / OSX Mojave

- Procesor i7, 2,6 GHz

- NVidia RTX 2070 (PC) / Radeon Pro 560X (MAC)

- SSD

- 16 GB RAM

Kompozycja

- Wsparcie kanału Alfa

- Wielkość kompozycji i mediów ograniczona jest maksymalną rozdzielczością karty graficznej

- Maska na klipach, warstwach i kompozycji

- Nieograniczona liczba warstw i efektów

- Możesz przesuwać, obracać, skalować i przycinać wszystkie media

- Animowane parametry

Interfejs użytkownika

- Ciemny wygląd ograniczający zmęczenie oczu w ciemnych pomieszczeniach

- Pojedyncze okno do najważniejszych elementów interfejsu użytkownika

- Zintegrowany eksplorator plików umożliwiający szybki dostęp do mediów

- Organizuj klipy w paczki, aby wczytywać nieograniczoną liczbę prekonfigurowanych klipów

Cechy

- Podgląd efektu przed jego zastosowaniem

- Sekwencjonowanie klipów przy pomocy auto pilota

- W pełni zautomatyzowane przejścia pomiędzy klipami

- Zegar BPM umożliwia odtwarzanie mediów razem z muzyką

- Synchronizacja zegara BPM z innymi aplikacjami przez zegar MIDI

- Dowolność przypisywania przenikania

- Znaczniki do przeskakiwania do różnych sekcji pliku wideo

- Szybko zapętlaj klipy przy pomocy BeatLoopr

- Znajdowanie i ponowne łączenie przeniesionych lub brakujących mediów

Efekty

- ponad 40 trybów przechodzenia i łączenia, np. Dodaj, Rozjaśnij, Alfa i Lumakey do łączenia warstw lub przechodzenia pomiędzy klipami

- ponad 70 efektów wideo do zastosowania w klipach, warstwach i kompozycjach

- zewnętrzne pluginy FreeFrameGL

- Do klipów, warstw i kompozycji można stosować nieograniczoną liczbę efektów

- Klipy efektowe umożliwiają taki sam cykl pracy z efektami jak z klipami

- Efekty audio: Bitcrusher, Distortion, EQ, Flanger, High-Pass, Low-Pass

- Efekty audio VST

- Łącz efekty audio i wideo, aby tworzyć efekty audiowizualne

- Kontroluj wiele parametrów jednym pokrętłem przy pomocy kokpitu

- Szybkie zapisywanie i przywracanie ustawień efektów

Wyjście wideo

- Połącz ze sobą kilka projektorów, aby stworzyć jednolity obraz (Arena)

- liczba wyjść ograniczona jest jedynie liczbą gniazd wyjściowych karty graficznej

- Dodaj więcej wyjść, korzystając z rozgałęźnika, np. Matrox TripleHead lub Datapath X4

- Zakotwiczanie wideo w projekcie do obiektów. (Arena)

- Widok w oknie lub pełnoekranowy, na dowolnym ekranie komputerowym.

- Zapis kompozycji umożliwiający szybkie tworzenie nowych klipów

Media

- Odtwarzanie nieograniczonej liczby plików wideo Quicktime MOV i AVI

- Zalecane kodeki: DXV, Photo JPEG, ProRes.

- Wyświetlanie obrazów PNG i JPEG

- Odtwarzanie GIFów

- Maksymalny rozmiar wideo i obrazu jest ograniczony maksymalną rozdzielczością karty graficznej

- Odtwarzanie plików audio WAV i ścieżek audio z plików wideo

- Regulacja prędkości, kierunku odtwarzania w czasie rzeczywistym

- Ustawianie punku początkowego i końcowego edycji

- Pętla, odbicie (ping-pong), odtwarzanie jednorazowe (jeden strzał)

- Wejście i wyjście kart przechwytujących Blackmagic Design, Datapath i AJA

- Przesyłanie wideo z innych aplikacji za pomocą Syphon na Macu lub Spout na PC

- Streaming wideo pomiędzy komputerami w sieci za pomocą NDI

Łączność

- Sterowanie za pomocą MIDI, DMX lub OSC

- Wysyłanie i odbieranie sygnałów DMX za pomocą urządzeń kompatybilnych z Art-Net.

- Synchronizacja odtwarzania wideo do 2 wejść kodu czasowego SMPTE

Różnice pomiędzy Arena i Avenue

- Arena robi wszystko to co Avenue i posiada kilka dodatkowych funkcji premium.

- Tylko w Arena:

- Mapowanie projekcji

- Łączenie krawędzi

- Wejście kodu czasowego SMPTE

- Denon StageLinq

- Sterowanie DMX

- Wyjście DMX oświetlenia

- Wyjście kart przechwytujących

- Grupy

- Transformacja wycinka

 

 

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23%
 • Waga
  0kg

Opinie

Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla RESOLUME Arena 7 Download 1
star star star star star